Akyatırım Taksim Şube Müdürü Etem Deniz Kıyıcı ile yapılan yazışmalar


From: hakan@hakanyavuz.com [mailto:hakan@hakanyavuz.com]
Sent: Monday, June 27, 2016 12:31 PM
To: Hülya Ayanoğlu (Akyatırım)
Cc: Etem Deniz Kıyıcı (Akyatırım)
Subject: işlem detayları hk.

Brexit gecesi saat 01 ile 07 saatleri arasındaki tüm log kayıtlarının bakiyeli hesap hareketleri girilen emir detaylan ve SMS bilgilendirme dökümleri ile birlikte tarafıma gönderilmesini rica ederim.

iyi çalışmalar dilerim.

Hakan YAVUZ_________________________________________________________--Yönlendirilmiş ileti --
From: "Etem Deniz Kıyıcı (Akyatırım)
To: "hakan@hakanyavuz.com"
Cc: "Hülya Ayanoğlu (Akyatırım)"
Date: Mon, 27 Jun 2016 09:39:08 +0000
Subject: RE: işlem detayları hk.

Hakan Bey merhaba,

Daha öncede belirttiğim gibi hesaba ait dökümleri size iletebilmemiz için iki yöntem var. Birincisi babanız adına bir vekalete sahip olmanız ve bunu bize iletmeniz veya Galip beyin kendisinin bizden bu bilgileri istemesi. Biz kendisine ilettikten sonra sizinle paylaşmak konusunda insiyatif kendisinindir. Bu iki durum dışında maalesef bilgileri paylaşmamız mümkün değil, anlayışınız için teşekkür ederim.

iyi günler dilerim.

Etem Deniz Kıyıcı
Yurt içi Satış -Taksim Şube
Müdür_________________________________________________________
---Original Message---
From: Etem Deniz Kıyıcı (Akyatırım)
Sent: Thursday, June 30, 2016 4:30 PM
To: 'hakan@hakanyavuz.com'
Cc: Esra öztuna (Akyatırım); Müşteri Hizmetleri; Hülya Ayanoğlu (Akyatırım); Fatma Şahin (Akyatırım); Gözde özer(Akyatırım)
Subject RE: istek & şikayet

Hakan Bey merhaba,

istek ve şikayetlerinize tek tek cevap vermeye çalışacağım,

* öncelikle kurumumuz müşteri emirlerini direkt piyasaya ileten bir kurumdur.müşterisine karşı pozisyon almaz. Bu nedenle kaybedilen meblağ (400,000$) bize kar olarak yansımamaktadır. Piyasa koşulları çerçevesinde size karşı pozisyon almış diğer yatırımcıların kar hanesine yazılmış bir meblağdır kaybınız. Ve daha önce belirttiğimiz gibi,hesabınızdaki zarar için üzgünüz.

* Hesabı babanız adına açtırmış olmanızdan kaynaklı engelleri daha öncede sizinle paylaşmıştım ve gene paylaşıyorum, bu sorunları aşabilmeniz için iki yol var. Ya size babanız adına bu tip işlemleri yapabilecek yetkiyi tanıyan bir vekaletname veya kendi adınıza açılmış yeni bir hesap.

* Şifre, hesap bilgileri ... vb kişisel bilgileri sadece hesap sahipleri ve vekiller ile paylaşabiliyoruz. Eğer biz bu bilgileri uygun kanallarla kendilerine ilettikten sonra onlar üçüncü kişilere aktarırsa o noktada bizim sorumluluğumuz kalmamaktadır. Ancak eğer önceden bilgi eksikliği nedeniyle, bilgi paylaşıldıysa bu durumu sona erdirmek ve kanuni düzleme çekmek şube müdürü olarak benim yetki ve sorumluluğumdadır. Uygulamanın nedeni de tam da budur.

*Tradeall programımız ile ilgili aktardığınız bug iddianızı ivedilikle iT departmanımıza ileteceğimden şüpheniz olmasın, kendilerinden aldığımız geri dönüş tarafınıza bildirilecektir.

*Son olarak ilettiğiniz vekaletnameyi denetim başkanlığımıza ilettik ve uygunluk alındı .Aslı tarafımıza iletildikten sonra Galip beyin hesabına vekil olarak işlenileceksiniz. işlemler tamamlandıktan sonra istediğiniz bilgiler tarafınıza gönderilecektir.

iyi günler dilerim

Etem Deniz Kıyıcı

Yurt içi Satış - Taksim Şube
Müdür

_________________________________________________________
hakan@hakanyavuz.com
Alıcı : Hulya.Ayanoglu@akyatirim.com. tr, EtemDeniz.Kiyici@akyatirim.com .tr
Cc  : musteri.hizmetleri@akyatirim.com.tr, Fatma.Sahin@akyatirim.com.tr, Gozde.Ozer@akyatirim.com.tr

Deniz Bey Merhaba,

Öncelikle şaşkınlığıımı belirtmeden geçemeyeceğim. Zira hesap açılışından bu yana; aylardır her gün telefon göıüşmesi, hesap bildirimi, günlük yorumlar ve her türlü yazışmalarımız esnasında sözü geçmeyen bu uygulama yeni mi başladı acaba ?

Yoksa, yaklaşık olarak 30.000 lotluk alım satım içeren onbinlerce kontratlık ve yine yaklaşık oıarak 400.000 USD'lık yüzbinlerce dolar kazanımınız sonrasında hukuku tek taraflı işletmeye başlamanızın eseri mi? Şayet yeni bir uygulama değil ise hesabın açıldığı gün sayfalarca imzalattığınız imzalann yanında işlem yapma yetkisi ile ilgili olarak yazı veya yetki belgesi almış olmanız ya da benim işlem yapmamam konusunda uyanlmış olmam gerekmez mi ? Gerçi sizin her fırsatta dile getirdiğiniz gibi "biz şifreyi gönderdikten sonra kim girerse girsin biz sorumlu değiliz, hesap sahibini bağlar" dediğiniz için sorumluluğu her zamanki gibi karşı tarafa atmış otuyorsunuz. Bu kadar basit olmamalı diye düşünüyorum. Mac ld, ip, ses kaydı, giriş-çıkış saatleri v.b. controller sanınm boşuna yapılmıyor?

Bu gerçekler ışığında, daha önceden dile dahi getirmediğiniz fakat son iki haftadır ısrarla ne maksat ve amaçla olduğunu anlayamadığım vekaleti ekte tarafınıza gönderiyorum. Dolayısıyla Hülya Hanıma gönderip istekte bulunduğum e-postayı ve son olarak size de cc yaptığım ve tarafınızca olumsuz olarak değertendirip cevaplandırmadığınız posta ve yazılarımı ivedi olarak yanıtlamanızı rica ederim. Lütfen Zeynep Hanımdan istekte bulunduğum hesap hareketlerimin gönderilmesi gibi 4 gün sürmesin. Zira, sizin için çok zor olmasa gerek.

Her ne kadar konu ile ilgili olmasa da; şahsınız nezdinde yazmış olduğum yazının üst yönetiminize de gönderilmesinden ötürü bazı gerçekleri belirtmeden geçemeyeceğim: Açık Kaynak kodu tarafınıza verilmemiş ve ProTrader markası ile pazarlanan bir yazılımı TradeAll markası ile yayınlamaktasınız. Ancak, ne IT yetkilileriniz ne de Şubelerinizdeki müdürler bile en ufak bir soru karşısında yetersiz kalmaktadırlar. Konu ile ilgili olarak Mahmure Hn. ile çok sayıda telefon görüşmemiz olup sistemdeki karşılaştığım bazı hataların giderilmesine dahi katkım olmuştur. Hala sürmekte ve bence en büyük hatalardan olan mobil versiyonda 'mevcut pozisyonu terse çevirme' ve 'multi-emir girişi' eksikliğidir. Saliselerin önem arz ettiği bu pisayasada böyle bir eksiklik savunulamaz. Dolayısıyla yazılım "bug" içermektedir. Maalesef majör hatalannız karşısında klişeleşmiş "intemet-Ağ hatası, Sistem hatası, bizim tarafımızda herhangi bir sorun yok" tarzında cevaplar vermektesiniz. Sözleşmelerte tek taraflı olarak kendinizi - korumak ve bu hataları görmezden gelmek ise hukuka ve eşitlik ilkelerine aykındır. Sonuçta tek taraflı kazanç doğmaktadır.

Saygılarımla,

Hakan YAVUZ_________________________________________________________
-Original Message-
From: Etem Deniz Kıyıcı (Akyatırım)
Sent: Friday, July 01, 2016 2:28 PM
To: hakan@hakanyavuz.com
Cc: Esra Oztuna (Akyatırım); Hülya Ayanoğlu (Akyatırım)
Subject RE: istek & şikayet

Hakan Bey merhaba,

Mail yoluyla istemişsiniz diye bir defa da buradan Uetiyorum. Galip Beyin vekallettinde kardeşiniz Gökhan Bey de sizin gibi Galip beyin hesabına vekil tayin ediliyor. Yollayacağınız vekaletin yanına sizin kimlik fotokopinizin yanısıra Gökhan Beyin noterden imza beyanı ve kimlik fotokopisini ekleyebilirseniz sevinirim.

iyi günler dilerim

Etem Deniz Kıyıcı
Yurt içi Satış - Taksim Şube
Müdür
_________________________________________________________