Sabah Gazetesine gönderilen e-posta

Kime : 'seref.oguz@sabah.com.tr'; 'burak.artuner@sabah.com.tr'; 'abdurrahman.simsek@sabah.com.tr'
Bilgi : 'murat.köpru@sabah.com.tr'; 'fikret.eser@sabah.com.tr'; 'yahya.bostan@sabah.com.tr'; 'erdal.safak@sabah.com.tr'


Sayın Yetkili,

Ben foreks piyasasında yatırım yaparak mevcut birikimlerimi değerlendiren bir girişimciyim. Size bu yazıyı yazmamın temel sebebi şahsıma ait problemimin, Türkiye üzerine ve bu bağlamda Devletimiz ve Hükümetimize yapılmak istenen suikastlerin bileşim noktasının aynı hain emellerin izdüşümünde olmasıdır.

2015 yılının Ekim ayından itibaren Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de foreks adı ile bilinen kaldıraçlı yabancı para döviz ve menkul değerler piyasasında yatırım yapmaya başladım. 2016 yılının Haziran ayı sonuna kadar faaliyette bulunduğum foreks piyasasında aracı kurumum olan Ak Yatırım benim faaliyetlerimin hukuki ve mali disiplininin dışında bazı teknik ve internet programcıkları vasıtasıyla anormal yöntemler kullanarak tüm yatırımlarımı kaybetmeme zemin hazırlarken bu kayıptan nemalanmışlardır. Bütün bu hususlara ilişkin size sunabileceğim tüm delil ve kayıtları incelediğinizde kendi paramla aleyhime nasıl işlemler yaptıklarını görebilirsiniz. Esasen Türk insanının ve Devletinin koruması ve güvencesi altında bu vatana ihanet edip suistimal edenlerin adeta hamisi kesilerek 15 Temmuz darbe girişimini Hükümetin suni girişimi göstermeleri, benim uğramış olduğum haksızlıkla aynı kaynaktan ve aynı yöntemlerle meydana geldiğinin ifadesidir.

15 Temmuz’un hemen sonrası Ak Yatırım Araştırma Bölüm Yöneticisi Mert Ülker tarafından apar topar yapılan açıklama ile FETÖ diye bilinen terör örgütünün suçüstü halini karartmak ve dikkati mağdur Hükümetimize çevirmek amaçlı sansasyonel açıklamalar hepimizin malumudur. Esasen  tek bir kişi olarak kabul edilip SPK tarafından lisansı iptal edilen bu kişi Akbank iştiraki Ak Yatırım tarafından da görevden alınmıştır. Ancak, dikkat edilecek olursa Akbank’ın genel politikası ve yönetici olarak görev yapanların tamamına yakınının aynı zihniyette ve temel esaslar bakımından müşterek hareket ettikleri açık olan kişilerden oluşması bir tesadüf değildir. Zira, bu suçüstü hallerini kapatmak ve başarısız darbe girişiminin altında kalmamak için kamuoyunda kaybettikleri popülaritelerini darbe mağdurlarına grup olarak 10 milyon TL BAĞIŞ ve Hükümet yanlısı ifadelerle düzeltmeye çalışmaları bu hususta yeteri kadar fikir vermektedir.

Bu bağlamda, bugünlerde Hükümetimizin almış olduğu kaldıraçlı alım satım işlemleri olan foreks piyasasına müdahale edilmektedir. Dövizdeki aşırı yükselişte kaynağı yurt dışında bulunan ve vatanımızın adeta kanını emerek onları sömüren Fetö ve işbirlikçilerinin doğrudan ve dolaylı olarak payları olduğu devlet büyüklerimizin söylemlerinden de anlışılmaktadır. İşte bu durumun açığa çıkmasıyla devletimizin almış olduğu tedbirler döviz piyasasında rahatlamaya yol açmıştır.

Ak Yatırım foreks yatırımcısı olarak 15 Temmuz Şehit ve Gazileri gibi aynı zamanda maddi kayıplar ile bu Ekonomik terörden doğrudan zarar görmüş ve bu durumu adli ve idari birçok birime bildirdim. Açmış olduğum dava ve SPK bildirimlerimle diğer idari birimlere yapmış olduğum başvurularla ilgili işlemler halen devam etmektedir.

Size bu yazıyı yazmamın temel sebebi, Fetö ve işbirlikçilerini teşhis ile onların verebilecekleri zararlarını önlemenin yolu; “suçu ve suçluyu en mükemmel şekilde tespit etmenin yolu parayı takip etmektir” sözündeki esas işin mali tarafı olduğunu tespit etmektir.

Ben de size foreks piyasalarının iyi niyetle yatırım amacı ile buraya gelen her yatırımcının nasıl dolandırıldığını, bu piyasanın kumar olmanın ötesinde başkalarının Türk insanını kendi menfaatleri için nasıl oyunlarla kandırdığını ve dolandırdığını kendi şahsımda  göstermek istedim. Bu gerçekleri kamuoyu ile paylaşmak anlamında “foreksgercekleri.com” ve “foreksmagdurlari.com” adlı siteler kurulup yayına verilmiştir.

Talep edecek olursanız elimde bulunan belgelerin büyük bir hacim tutan tamamını incelemenize sunabilirim. Buraya yazamayacağım önemdeki ayrıntıları yüzyüze görüşmemizde size aktarabilirim.

Saygılarımla,

Hakan Yavuz