Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut'a gönderilen yazı

Sayın Yiğit Bulut,

Çok büyük bir ekonomik terör mağduruyum. Benim mağduriyetim Devletimiz ve Hükümetimizin mağduriyeti ile kesişmektedir. Bugünlerde döviz üzerinden Türkiye üzerinde oynanan oyunların bana düşen kısmını bizzat yaşadım. Forex yatırımcısıyım.
15 Temmuz darbe girişimi sonrası Akyatırım Bölüm başkanı Mert Ülker tarafından ‘Kara Propaganda’ olarak açıklanan ve gerek Cumhurbaşkanımızı gerekse Hükümeti töhmet altına sokan yorumların basit bir söylem veya tek bir kişinin şahsi görüşlerinden ibaret olmadığı ve  bugün yaşamakta olduğumuz ekonomik terörün ilk işaretlerinden olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

Benim yaşadığım mağduriyetin yukarıda belirttiğim olayın izdüşümü olan ayrıntılarını SPK başvurumda açıkladım. Bu başvuruyu dikkatinize sunarım. Bu Ekonomik saldırının gerçek faillerini dışarıda ararken içerideki işbirlikçilerini tesbit edip Devletimizi uyarmanız için katkı sağlamak amacıyla bu yazıyı kaleme aldım. Gerekli araştırmaları yapacağınıza inanıyorum. Eğer talebiniz olursa çok sayıda bilgi ve Belgeleri sizinle de paylaşabilirim.

Not : Randevu verdiğiniz taktirde bu hususlarda ayrıntılı açıklamaları size de yapmak isterim. 

__________________________________________________________

Kara Propaganda ile gönderilen mesaj :

371’i yabancı toplam 941 kişilik yatırımcıya e-posta ile gönderilen mesajda : “Türkiye-Cuma Geceki Korku Filmi Sonrası İşbaşı‘ başlıklı notta ‘Darbe girişiminin arkasında kim vardı?‘ başlıklı bir bölüm açıldı.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe girişiminden haberdar olduğu, orduyu muhaliflerden temizlemek ve ülkedeki etkinliğini güçlendirmek için darbe girişimini kullanmıştır.

“stage-managed to give President Erdogan an opportunity to purge the military of opponents and extend his grip on Turkey.”

__________________________________________________________

Saygılar sunarım.

Hakan Yavuz


Ekler :   SPK’ya gönderilen yazılar
              SPK’nın 09-01-2017 tarihli cevap yazısı
              Bimer  aracılığıyla yaptığım başvuru