Akyatırım tarafından cevaplanmayan İHTAR
AKYATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. tarafından cevapsız bırakılan e-posta, yazışmalar sonrasında çekilen İHTAR.

Hala cevaplandırılmamıştır!

19 Temmuz 2016 Beyoğlu 38. Noteri 09634 sayı ile gönderilen ihtar :

Hesap hareketlerinin gönderilmesi yönünde  sürekli olarak istekte bulunmama rağmen personeliniz Zeynep Arslan tarafından 16 Mayıs 2016 tarih 09:59’da e-posta yoluyla hesap haraketlerim gönderilmiş; ancak, hesabın açılış tarihinden itibaren ve tüm hareketlerin gönderilmesini istememe rağmen istekte bulunmamdan dört gün sonra 12.11.2015 tarihinden itibaren ve sadece EUR/USD parite cinsi hareketleri içerir şekilde eksik ve hatalı gönderilmiştir.

Sonrasında da hesap hareketlerinin gönderilmesini istediğimde; hesap açılışından bu yana daha önce talep edilmemesine rağmen vekalet istenmiş, vekalet almama rağmen isteklerim yerine getirilmemiş ve çeşitli bahanelerle yine cevap verilmediği gibi hala hesap hareketleri tarafıma gönderilmemiştir.  Son olarak 30 Haziran 2016 13:55’te yazmış olduğum e-postaya da “Son olarak ilettiğiniz vekaletnameyi denetim başkanlığımızıa ilettik ve uygunluk alındı. Aslı tarafımıza iletildikten sonra Galip beyin hesabına vekil olarak işleneceksiniz. İşlemler tamamlandıktan sonra istediğiniz bilgiler tarafınıza iletilecektir.” yazılmasına rağmen hala hesap hareketlerim gönderilmemiştir.

Vekalet aslı tarafımca muhafaza edilmekte olup noterce görünüp onaylanmış ve vekalete göre işlem yapılmış olup ayrıca teyit etme gereği görüp orjinalini istemenizi anlamış değilim.

14 Temmuz 2016 13:53’te gönderilen e-postaya ve takibinde 19 Temmuz 2016 Beyoğlu 38. Noteri 09634 sayı ile gönderilen ihtara olumlu ya da olumsuz bir yanıt dahi verilmemiştir.

*01-10-2015 tarihli hesap açılışından hesabın kapanışına kadar tüm parite ve emtia detay hareketlerinin tamamını,

*Yine 01-10-2015 tarihli hesabın açılışından kapanışına kadar bakiye raporu listesini gösterir tüm hareketlerin tamamının eksiksiz olarak basılı ve e-posta ile dijital ortamda ivedi olarak gönderilmesini rica ederim.


Hakan YAVUZAKYATIRIM Sürekli olarak bilgi edinme hakkımı engellemiştir.
AKYATIRIM tek taraflı olarak iletişimi durdurmuştur.
AKYATIRIM işine geldiğinde vekaletsiz işlem yaptırmış sonrasında (hesabı patlattıktan sonra) vekaletiniz yoktur demiştir.
AKYATIRIM farklı bahanelerle alabildiğim kadarıyla işlem hareketlerini kıyasladığımda TAKASBANK'ta milyonlarca dolar fark olan hareketlerin tamamını hiçbir zaman göndermemiş, cevapsız bırakmıştır.